امروز: چهارشنبه، 29 اسفند 1397

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

05/10 1396

آب شیرین و گوارا و خنک چشمه‌ی کاسه رود در دره ای به نام دره فورگ در شهرستان داراب از توابع استان فارس جریان دارد و در مسیر خود آبشار کاسه رود ( فورگ ) را پدید آورده و خزه‌های سبز رنگ و چسبیده به سنگ را سیراب می‌کند ,کاسه رود چشمه ای روان است که نیزار‌های پر پشت و درختان بید زیادی در عمق خود دارد.
این چشمه در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرقی داراب و در دل کوههای سر به فلک کشیده جاری است که با گذشتن از بستر چهار کیلومتری در مسیرش زیباترین پل هوایی کشور قرار دارد و مجموعه ای کم نظیری پدید آورده است.
پلی که دارای چهار دهانه 35 متری و ارتفاع 84 متر به صورت قوسی بین دو تونل به طول‌های 358 متر و 278 متر قرار دارد و جنس آن از بتون بوده و روی آن از پلاستیک فشرده هم استفاده شده است.
کاسه رود غنی و پر آب با چشمه‌های بالا دست نیز ترکیب می‌گردد و بخشی از اراضی دشت حاصلخیز فرگ را سیراب می‌کند به این دو چشمه نریون و ماریون یا چسته و بلیون نیز می‌گویند.
از دیگر جاذبه‌های کاسه رود چشمه پنجعلی است که نیزار‌های درهم پیچیده آن را در برگرفته اند و تک درخت نخل پنجعلی نیز همچنان پابرجا و استوار مانده است و گردشگران می‌توانند با سفر به این منطقه از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود