امروز: جمعه، 6 اردیبهشت 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

01/30 1396

بقعه‌ی امامزاده اسحاق در استان گیلان و در فاصله بیست و پنج کیلومتری جنوب شهرستان شفت و در ارتفاعات این شهرستان قرار دارد و به همراه زیارتگاه برادرشان امامزاده ابراهیم که از فرزندان امام موسی کاظم (ع) بوده اند، طبیعتی بسیار زیبا و دلپذیر دارد.
مطابق شجره نامه موجود، بقعه امامزاده اسحاق مدفن امامزاده اسحاق برادر امام رضا (ع) و خواهرش خیرالنسا (فاطمه خانم) خواهر حضرت معصومه (س) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) می باشد. میرزا ابراهیم و ملگونوف و رابینو در سفرنامه‌‌های خود از این بقعه یادکرده اند.
مصالح ساختمان بقعه از سنگ، گل و چوب بوده و بقعه در دو طبقه ساخته شده بود. بام بقعه سراسر شیروانی، و دو گنبد کوچک کوتاه و بلند که هردو به صورت شیروانی سربندی شده بودند از دو سوی بام نمایان بود. ضریح امامزادگان فلزی، جدید و مشبک و شیشه بندی می باشد.
این بقعه اکنون به شکل امروزی در حال باز سازی می‌باشد.
پوشش جنگلی این منطقه با دیگر نقاط گیلان متفاوت است. در چند کیلومتر مانده به بقعه‌ی امامزاده اسحاق که قبلا جاده خاکی بود و جدیدا اسفالت شده است، تابلوی خوش آمد گویی به زائران خبر از رسیدن به این مکان مقدس را می دهد.
مسیر امامزاده پر از خانه‌‌های چوبین آغشته به رنگ‌های زرد و غیره که سوغات سفر می فروشند می‌باشد که گاه اتاق‌‌های چوبی مامنی هستند برای زائران راه، که اجاره داده می‌شوند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود