امروز: شنبه، 29 تیر 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

03/9 1396

روستای لیل در شهرستان لنگرود بخش اطاقور در استان گیلان قرار دارد و دارای طبیعتی بکر و دست نخورده است،سرسبزی،جنگل،رودخانه و اهالی بسیار خوب این روستا در کنار هم باعث شده تا این روستا شکل بسیار قشنگی به خود بگیرد.نزدیکی کوه‌ها به هم و از میان این کوهها رودخانه ایی که روان شده و باغ چای و شالیزارها که در نوع خود قشنگی خاصی دارد این روستا را جزو بهترین مناظر طبیعی کشور کرده است .
بعد از روستای لیل روستای دیگری بنام روستای خرما وجود دارد، پارک جنگلی خرما یکی از مناظر و طبیعت زیبا و دیدنی میباشد که توریستهای زیادی را به این منطقه بکر جذب کرده است .
از طریق جاده (اطاقور –لیل- خرما) می‌توان به این مکان رفت ،این منطقه با داشتن طبیعتی زیبا دارای چشم انداز کوهستان و رودخانه بوده و استقرار گونه‌های متنوع درختی (توسکا،لرک،انجیلی) محیطی مناسب برای گردشگران فراهم ساخته است .
(( خرما )) مخفف دو واژه (( خور و مه )) است . عده ای بر این باور هستند که خورمه نام خواهر بابک خرمدین بوده است ، اما سند محکمی برای این مدعا در دست نیست . خور و مه ، همان است که آفتاب و مهتاب می‌گوییم ،یکی عنصری نرینه و دیگری عنصری مادینه است .
در جاده لیل خرما (نزدیکی پارک جنگلی) روستای بسیار کوچکی در منطقه کوهستانی وجود دارد بنام چشتله که جمعیت آن حدود شش یا هفت خانوار میباشد که شغلشان دامداری و کشاورزی میباشد .


ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود