امروز: یکشنبه، 5 خرداد 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

03/9 1396

دریاچه کومله در شهر کومله شهرستان لنگرود در استان گیلان قرار دارد. این دریاچه سه آبگیر مجزا را شامل می‌شود که طول بزرگترین آبگیر آن در حدود سه کیلومتر و عرض آن چهارصد متر می‌باشد.
فاصله دریاچه تا سواحل دریای خزر و ساحل زیبای چمخاله در حدود ده کیلومتر و تا ارتفاعات شمالی البرز و کوه پرشکوه در حدود یک کیلومتر می باشد. در نزدیکی دریاچه امکانات تفریحی از قبیل قایق سواری و رستوران فراهم شده است.
این دریاچه در جنوب روستای کومله واقع در چهار کیلومتری جنوب شرقی شهرستان لنگرود واقع شده است. در اطراف دریاچه شالیزارهای برنج و مزارع چای بسیاری مشاهده می‌شود. دریاچه کومله میزبان شماری از پرندگان کنار آبزی استان گیلان بوده که عموما برای زمستان گذرانی به این منطقه کوچ می‌کنند.
همواره با عبور از شهرستان لنگرود و با نگاه به آسمان تعدادی اگرت‌‌های کوچک و پرستو‌های دریایی مشاهده می‌شود که از سمت دریا به سمت جنوب لنگرود یعنی بخش کومله در حال پروازند. دسترسی به دریاچه کومله، از طریق کیلومتر دو جاده لنگرود به رامسر، فرعی روستای کومله امکانپذیر می باشد.
شهر کومله به طور طبیعی و جغرافیایی از تفرجگاه متعددی برخوردار است. طبیعت بکر و سرسبز منطقه کومله خود چشم انداز بسیار مفرح و دلپذیر دارد که هر بیننده را مجذوب خود می‌کند. رودخانه ای بنام خرشتم لات که در ادامه به بندر چمخاله منتهی می‌گردد در سمت جنوب ...مشاهده کامل متن شرقی شهر و حاشیه سرسبز آن در منطقه ای بنام لات محله قرار دارد. همچنین جنگل‌‌های اطراف شهر می تواند محل استراحت و تفریحگاه مناسبی باشد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود