امروز: یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

03/8 1396

تله کابین احرار در شهر لاهیجان یکی از مدرن‌ترین تله کابین‌های استان گیلان و کشور محسوب میشود .این تله کابین دارای 33 کابین 6 نفره میباشد که که در مدت 20 دقیقه مسافتی حدود 1500 متر را از بام سبز لاهیجان تا قله سرسبز و زیبای تاج خروس را به صورت رفت و برگشت می‌پیماید.
طول افقی آن حدود 1500 متر اختلاف ارتفاع ایستگاه اول و دوم حدود 210 متر، 5 دکل بین راه که فواصل بین آنها از 150 الی 650 متر می‌باشد . همچنین حداکثر اختلاف ارتفاع کابین تا سطح زمین در بعضی نقاط به 110 متر می‌رسد.
این تله کابین دارای سیستم کششی هیدرولیک ، کنترل کاملاً خودکار ، دارای سیستم چشمی تنظیم حرکت و اندازه گیری فاصله بین کابینها ، دارای فیوز چک کننده قرار گرفتن صحیح کابل روی دکل ، دارای یک موتور و 3 سیستم اضطراری مجزا از برق در صورت بروز مشکل و در نهایت دارای ژنراتور برق اضطراری میباشد و همین امر باعث متمایز شدن این تله کابین از دیگر تله کابین‌ها گشته است.
از مزایای تله کابین احرار لاهیجان می‌توان به نزدیکی به مرکز استان ، عدم محدودیت زمانی برای برگشت و ارتفاع مناسب اشاره نمود که مناظر زیبایی از استخر لاهیجان و کل شهر را می‌توان در یک نگاه شاهد بود .
این تله کابین در هر ساعت هزار نفر را جابه جا میکند که این عدد روزانه به ده هزار نفر هم میرسد
از مزایای این تله کابین میتوان به پارکینگ ، سالن‌های غذاخوری ، رستوران سنتی و پارک اشاره نمود ...مشاهده کامل متن .

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود