امامزاده اسحاق

بقعه‌ی امامزاده اسحاق در استان گیلان و در فاصله بیست و پنج کیلومتری جنوب شهرستان شفت و در ارتفاعات این شهرستان قرار دارد و به همراه زیارتگاه برادرشان امامزاده ابراهیم که از فرزندان امام موسی کاظم (ع) بوده اند، طبیعتی بسیار زیبا و دلپذیر دارد.
مطابق شجره نامه موجود، بقعه امامزاده اسحاق مدفن امامزاده اسحاق برادر امام رضا (ع) و خواهرش خیرالنسا (فاطمه خانم) خواهر حضرت معصومه (س) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) می باشد. میرزا ابراهیم و ملگونوف و رابینو در سفرنامه‌‌های خود از این بقعه یادکرده اند.
مصالح ساختمان بقعه از سنگ، گل و چوب بوده و بقعه در دو طبقه ساخته شده بود. بام بقعه سراسر شیروانی، و دو گنبد کوچک کوتاه و بلند که هردو به صورت شیروانی سربندی شده بودند از دو سوی بام نمایان بود. ضریح امامزادگان فلزی، جدید و مشبک و شیشه بندی می باشد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

آبشار دودوزن

آبشار دودوزن در فاصله ۲۴ کیلومتری شهرستان شفت و در منطقه خرمکش از توابع استان گیلان واقع شده است.
آبشار دودوزن از زیباترین آبشارهای گیلان است و درون جنگل قرار دارد.
برای رسیدن به این آبشار زیبا از رشت به طرف شهرستان شفت حرکت می‌کنید . بعد به طرف جاده‌ی امامزاده ابراهیم به بخش احمد سر گوراب می‌رسید . بعد از گذشتن از روستای معروف سیاه مزگی به روستای زیبای خرمکش خواهید رسید که این آبشار در این محل قرار دارد. مسیر این آبشار از روستا حدود ۳۰۰متر است که ازکنار خانه‌های مردم به صورت پیاده روی امکان پذیر می‌باشد .
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

امامزاده ابراهیم شفت

امامزاده ابراهیم در استان گیلان و در 35 کیلومتری جنوب شهر شفت در روستایی به نام امامزاده ابراهیم قرار دارد , بارگاه امامزاده ابراهیم تقریبا در مرکز روستا قرار گرفته است.
این روستا که خانه‌های چوبی اش پذیرای میهمانان و گردشگران در منطقه ای ییلاقی و با طبیعتی تحسین برانگیز است به «شازده ابراهیم» یا «شاهزاده ابراهیم» هم معروف است.
طبق روایات این امامزاده نامش ابراهیم بن موسی‌الکاظم (ع) است.حضرت امامزاده ابراهیم(ع) یا شاهزاده ابراهیم(ع) از سادات موسوی بوده و به نوادگان وفرزندان امام‌موسی کاظم(ع) منسوب می‌باشد. نقل شده که ان بزرگوار، در سال 206 قمری همراه آقاسیدجلال‌الدین اشرف (مدفون در شهرستان آستانه اشرفیه) و آقا سیدهاشم (مدفون در منطقه ای به نامامامزاده‌هاشم واقع در کیلومتر 30 جاده رشت به تهران) پس از شهادت امام رضا(ع) از مدینه به ایران سفرکردند.آنان ابتدا به شهر مقدس قم و از آنجا برای عزیمت به خراسان از بی‌راهه، عازم قزوین شدند تا از طریق گیلان و طبرستان به خراسان روند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]