آبشار کشیت

آبشار کشیت یکی از آبشارهای بی نظیر و زیباست که در بخش گلباف شهرستان قلعه گنج از توابع استان کرمان واقع شده است.
آبشار فضایی انتزاعی را برای بیننده ایجاد می‌کند که باورش بسیار مشکل است. آب از دیواره‌های دره می‌جوشد و نمونه‌های خاصی از سرخس‌ها و گل سنگ در اطراف این دره رشد کرده است.
این دره که در بخش غربی روستا واقع شده، مسیر قدیمی جریان آب کویر بوده است.
این آبشار حوضچه‌ای طبیعی و بزرگ را به وجود آورده است که 600 متر مربع وسعت دارد و مردم محلی اعتقاد دارند که عمق این حوضچه که به دلیل ریزش آبشارها ایجاد شده، تا‌کنون مشخص نشده است.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

روستای کشیت

روستای کشیت روستایی زیبا و بکر در دل کوه‌های قلعه گنج در استان کرمان ، روستایی که در عین مهجوریت حرفای بسیار برای گردشگران سیاحتی و زیارتی دارد.
نخل‌های سر برافراشته قدمگاه «جناب شیث» آبگرم‌های جوشان و چشمه‌های جاری همه را قلم توان توصیف نیست سخن از زیباییهای این نگین در دل کویر دارد.
از قلعه‌گنج به سمت منوجان که می‌روی در 10 کیلومتری جاده‌های خاکی با تابلویی مسیر «کشیت» را به ما نشان می‌دهد، خانه بهداشت کشیت در دامنه کوه دستکرد در میان دره‌ای زیبا و پر از نخل‌های همیشه سبز و کهورهای بلند و قدیمی و کنارهای خوشمزه چشمانت را گرم و مشام هر بیننده‌ای را نوازش می‌دهد.
این روستا به عنوان روستای هدف گردشگری مطرح شده است و از آنجایی که قلعه‌گنج هوای گرم و خشکی دارد، در تابستان گرم معتدل و مرطوب است.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]