چشمه آبگرم لاله زار

چشمه آبگرم لاله زار از نوع گسلی است که در جنوب شهرستان بردسیر و در شمال روستای قلعه عسگر در استان کرمان در وسط رودخانه به صورت جوشان از زمین خارج می‌شود . مسیر این چشمه از روبروی دو راهی لاله زار (محور کرمان – بافت) جاده خاکی در حاشیه رودخانه مادون شروع و تا رسیدن به این آب گرم ادامه دارد . چشمه‌های طبیعی آبگرم یکی از زیباترین و در عین حال اعجابب برانگیزترین جلوه‌های طبیعی استان کرمان بوده که مقصدی زیبا و سحرانگیز برای گردشگران و بیماران بومی و غیر بومی استان به شمار می‌رود. چشمه‌های آبگرم که منشا اصلی جوشش آنها ریشه در زیرزمین دارد، از نادرترین جلوه‌های طبیعی استان و کشور بوده که آبگرم با خواص گوگردی را برای مداوا و درمان بیماری‌ها به گردشگران هدیه می‌کند. استفاده از آبهای معدنی و گرم در ازمنه قدیم مورد توجه بشر بوده است و میتوان تاریخ شروع آنرا با تاریخ تمدن بشری همزمان دانست.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

روستای لاله زار

زیبایی‌های طبیعی روستای لاله‌زار در شهرستان بردسیر به ویژه گلستان‌های گل محمدی باعث به وجود آمدن یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی استان کرمان شده است.
لاله زار یکی از مناطق خوش آب و هوای گردشگری استان کرمان به شمار می‌رود که در 75 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بردسیر واقع شده است. با وجود خشکی هوا در شهرستان بردسیر، در ارتفاع 2700 متری منطقه لاله زار گل محمدی به دست می‌آید.
همچنین ارتفاع بالا در لاله زار سبب می‌شود که آب در 85 درجه به جوش آید و به همین دلیل گلاب، اسانس و عطری که از گل‌های محمدی این منطقه به دست می‌آید 25 درصد بیشتر از سایر نقاط است. عطر گل محمدی یا عیار آن نیز از سایر کشورها 50 درصد بیشتر است و هر ساله گلاب این منطقه توسط کشورهایی چون انگلستان، آلمان، روسیه و کانادا خریداری می‌شود.
مسیر دسترسی به روستا پر شده است از بنفشه‌های وحشی‌،همچنین گل‌های خودروی زردرنگ و لاله‌های رنگارنگ، گویی تابلویی زیبا از رنگ‌ها پیش روی شماست‌. لاله زار بردسیر در اردیبهشت ماه طبیعت بسیار سر سبز و دلنشینی دارد، باغ‌ها این روزها مهمان پروانه‌اند و بر هر شاخه‌ای صدها شکوفه چراغ آویخته‌اند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

منطقه حفاظت شده بیدوییه

منطقه حفاظت شده بیدوییه یکی از زیباترین مناطق استان کرمان میباشد که با مساحت 168033 هکتار در فاصله 10 کیلومتری شمال شهرستان بردسیر واقع شده است. این منطقه در سال 1375 به عنوان منطقه حفاظت شده در فهرست مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست قرار گرفت.
رودخانه کبوترخان و آب بندانی به همین نام در حاشیه این منطقه همه ساله پذیرای صدها پرنده آبزی و کنارآبزی می‌باشد که در این استان کم‌نظیر است. تنوع زیستی، پستی و بلندیها و چشم‌اندازهای طبیعی این منطقه جاذبه‌های گردشگری منحصربفردی را به وجود آورده‌است.
منطقه حفاظت شده بیدوئیه با ویژگی‌های طبیعی و غنای گیاهی و جانوری خاص خود در میان مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست یکی از بهترین زیستگاه‌های حفاظت شده آهو به شمار می‌رود.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]