کوه دالاهو

کوه دالاهو در غرب ایران ودر استان کرمانشاه و در شهرستان ثلاث باباجانی مابین شهرستان‌های دالاهو، اسلام آباد، سرپل ذهاب و اورامانات و جوانرود قرارگرفته است.
دالاهو واژه‌ای با ریشه کردی می‌باشد که به از ترکیب «دال» و «آهو» تشکیل شده است. دال به معنای عقاب و آهو نیز با زبان پارسی ریشه مشترک دارد، همچنین به تعابیر دیگر دالاهو به معنای لانه عقاب نیز آمده است. دالاهو منطقه‌‌ای جنگلی-کوهستانی (از نوع جنگل‌های زاگرسی) می‌باشد که در نزدیکی شهرستان کرند غرب (استان کرمانشاه) واقع شده است.
ازکوه‌های بلند این رشته کوه میتوان به کوه نسار با2223 متر ارتفاع در کرندغرب، کوه شوا با 2300 متر ارتفاع در کرندغرب، کوه قلعه قاضی در منطقه گهواره با2200 متر ارتفاع وکوه نوا (کوه نور) به ارتفاع 2450 متر در کرند غرب و کوه دالاهو با حدود 2800 متر ارتفاع در حدفاصل کرند ومنطقه جوانرود اشاره کرد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

روستای هلول

روستای هلول نام روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ثلاث باباجانی از توابع استان کرمانشاه است.
جمعیت این روستا که در دهستان زمکان قرار دارد، براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰ ، ۶۰۰نفر (۱۰۵خانوار) بوده‌است.
روستای زیبای هلول در قسمت جنوبی کوه بندی گز و در قسمت جنوب غربی کوه ژاله استقرار یافته است. بیشتر زمین‌های کشاورزی روستا به غیر از زمین‌های نزدیک به چشمه سراب هلول (هفت کانی)از تیپ دیم هستند.
این شهرستان با برخورداری از منابع غنی‌آب، پوشش گیاهی متنوع، چمنزارها ی سرسبز دارای سرابهای زیبا و دیدنی است که توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

سراب مامیشان

شهرستان ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه با برخورداری از توپوگرافی متنوع دارای رویشگاههای جنگلی مرتعی است که عموما از بلوط ایرانی تشکیل شده که شامل گونه‌های مختلف پسته وحشی (بنه)، بادام کوهی (ارژن) ، آلبالوی وحشی، گلابی وحشی، بلوط ، مازو ، زالزالک ، ارغوان ، انار و گردو میباشد.
در کنار مسیر رودخانه‌های این شهرستان انواع درخت بید ، صنوبر ، چنار، توت ، گردو و درختان میوه دیده می‌شود.
سقز چینی از درختان جنگلی ون (پسته وحشی) که مصرف دارویی و صنعتی دارد، در نواحی غربی این شهرستان صورت می‌گیرد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

چشمه ریزه

چشمه ریزه در مسیر جوانرود به ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه حدود 10 کیلومتر مانده به تازه آباد واقع شده است.
فاصله چشمه ریزه تا کرمانشاه نزدیک به ۱۳۵کیلومتر می‌باشد. آب این چشمه شفا بخش است و هرکسی به تناسب نوع سنگ کلیه از این آب گوارا و شفا بخش،نوشیده و مقداری فعالیت نموده است و از تپه بالا و پایین رفته از شر سنگ کلیه خلاص می‌شود.
چشمه شفا بخش ریزه از بالای تپه جاری می‌شود، پای چشمه (پای تپه) توسط سازمان میراث فرهنگی فضاسازی شده و چندین سکو و آلاچیق ساخته شده است و دارای آب لوله کشی وسرویس بهداشتی نیز می‌باشد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]