امروز: یکشنبه، 3 شهریور 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

03/22 1396

موزه تاریخ طبیعی بروجن در شهرستان بروجن از توابع استان چهار محال و بختیاری با در برداشتن ده‎ها نمونه تاکسی درم شده از انواع جانداران، سنگ واره‌ها، برگ‌ها و دانه‌های گیاهان و ارائه شواهد زیست‎محیطی مرتبط بامنطقه «زاگرس میانی»، بوم‎زیست‎های «ایرانی- تورانی» و برخی دیگر از مناطق جهان، این امکان را فراهم کرده تا علاقمندان که به دلیل تنوع و پراکندگی این نمونه‌ها در طبیعت امکان دیدار از آن‎ها را در مناطق بومی خود ندارند، بتوانند باساعتی دیدار ازاین فضا، بسیاری از آگاهی‎های مربوط به آن‎ها را که به نوعی زمینه تکامل ایمان به خالق هستی است به دست آورند.
دیدارکنندگان از این موزه درحال حاضر سه بخش مجزا را دراین فضا می‌توانند نظاره گر باشند :
الف ـ بخش مرجع و سنگ واره ها: در برگیرنده انواع سنگواره‌های گیاهی و جانوری و نیز ارائه کننده نشریات مرتبط با تاریخ طبیعی زمین.
ب ـ بخش جانوری: در برگیرنده انواع نمونه‌های تاکسی درمی شده پرندگان، خزندگان و سم پایان مربوط به حیات وحش استان، ایران و جهان.
ج ـ بخش آناتومی و آغازینه ها: در برگیرنده نمونه‌های مختلف جنین انواع دوزیستان، پستانداران و ...
موزه تاریخ طبیعی بروجن در طول چند سال فعالیت علمی مستمر خود در دو نوبت صبح و عصر در تمام ایام هفته به جز روزهای تعطیل رسمی از طریق ارائه بروشور به صورت غیر مستقیم و نیز به شکل مراجعه مستقیم همواره میزبان، مسئولان، دانش آموزان، فرهنگیان و دیگر علاقه مندان دیدار کننده از بخش‌های مختلف خود بوده، زیرا به عنوان بخش تکمیلی آموزش‌های رسمی مدرسه ای تلقی گردیده است که با این وجود می‌توان آن را سنگ بنای تأسیس موزه علوم و فنون جهت ایجاد خلاقیت در مخاطبان خود نیز به حساب آورد.
این موزه در منطقه تفریحی - سیاحتی سیاسرد واقع شده است.
هوای خنک و مطبوع و سایه‎سار درختان کهنسال موجود در اطراف و همچنین چشمه زیبا این منطقه مکانی بسیار زیبا برای تفرج و استراحت مسافران شهر بروجن و سایر گردشگران به وجود آورده است، به طوری که همه روزه و به ویژه در روزهای تعطیل این مکان شاهد حضور تعداد زیادی ازمسافران و گردشگران است.


ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود