امروز: چهارشنبه، 29 خرداد 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

02/2 1396

اغلب دشت‌‌های استان همدان به ویژه دشت میشان در شهرستان همدان ، فضای خوبی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت می‌باشد. دشت میشان یا میدان میشان از دشت‌های کوهستان الوند به شمار می‌آید .
این دشت در مسیر اصلی صعود به قلهٔ الوند واقع شده است که مساحت آن حدود یک هکتار و ارتفاع آن از سطح دریا دوهزار و ششصدمتر است. در گذشته عشایری که دوره ییلاق خود را در دامنه شمالی الوند سپری می‌کردند، در میدان میشان که دارای آب‌های روان، چمن زار و مناظر زیبای طبیعی است، چادر می‌زدند.
در این کوهستان علاوه بر قله‌های مرتفع و شیب‌دار، دشت‌های کوچکی وجود دارد. که سطح آن‌ها پوشدیه از چمن‌زار می‌باشد و چشمه‌های بسیار در آن‌ها جریان دارد. با توجه به این که این دشت‎ها تقریبا مسطح هستند،محل مناسبی برای استراحت و اطراق کوهنوردان محسوب می‌شوداز مهم‌ترین این دشتک‌ها می‌توان به میدان میشان و تخت نادر، چمن شاه‌نظر و تخت رستم اشاره نمود.
علاقه مندان به طبیعت می‌توانند در این دشت زیبا چادری بر پا کرده و در کنار خانواده و دوستان خود از مناظر زیبای این دشت به ویژه در فصل‌های بهار و تابستان بهره مند شوند.
همچنین در این دشت پروژه ای تفریحی ورزشی در حال ساخت است که شامل تله کابین ، پیست اسکی ، سورتمه و ... می‌باشد و قسمتی از آن به بهره برداری رسیده است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود