بیابان و روستای سایه خوش

بیابان روستای سایه خوش در غرب روستایی به همین نام قرار گرفته است. روستای سایه خوش در استان هرمزگان و از توابع بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه در 40 کیلومتری جنوب خمیر و 55 کیلومتری بندرلنگه قرار دارد. دسترسی به این منطقه از طریق جاده ارتباطی بندر لنگه به بندر عباس میسر است.
منطقه سایه خوش از سواحل بسیار زیبایی به دلیل مجاورت با خلیج فارس بر خوردار است. ساحل مهتابی یکی از زیباترین این سواحل است.پیش از انقلاب ایران در این ساحل اسکله بوده است و افرادی در این ساحل زندگی میکردند. کلوت‌های خوش تراش آن که بر اثر فرسایش باد و آب شکل گرفته‌اند، شمایل عجیبی به آن داده‌اند که در کمتر جای جهان می‌توان یافت.
نخلستان‌های بسیار زیبایی از ان دوره بجا مانده است که به شرح زیر میباشند. در گذشته مردم این منطقه فصل گرما را در این نخلستان‌ها سپری میکردند و به دامداری و کشاورزی نیز مشغول بودند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار پانیذ کیش

بازار پانیذ کیش یکى از مراکز تجارى جزیره کیش در استان هرمزگان می‌باشد که بین بازارهای پردیس یک و پردیس دو و هایپرمارکت کیش واقع شده است.
بازار بین‌المللی پانیذ کیش در سال هزار و سیصد و هفتاد و هشت در قسمت شرقی جزیره کیش و زمینی به مساحت یک هکتار در در نوار سیاحتی کیش شروع به فعالیت نمود . این بازار در حال حاضر صد و هشتاد و سه غرفه شامل مارک‌های مختلف فعال در بازار زیتون کیش در حال خدمت رسانی به گردشگران و بازدید کنندگان گرامی می‌باشند.
بازار بین‌المللی پانیذ یکى از بازارهای پرطرفدار جزیره کیش می‌باشد. این بازار در دو طبقه، ارایه کننده انواع مختلفی از اجناس شامل فروشگاه‌های مختلف کیف، کفش، پوشاک، وسایل صوتی و تصویری، انواع تلفن‌های همراه، ساعت، مکمل‌های غذائی، انواع شکلات و قهوه، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، لوازم تزئینی و دکوری، کافی‌شاپ و کافی‌نت می‌باشد که تقریبا نیمی از غرفه‌های موجود در بازار پانیذ به فروش پوشاک اختصاص یافته و بقیه غرفه‌ها اجناس مختلف مانند لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، اسباب بازی، لوازم سفر و … را ارائه می‌کنند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار پردیس یک و دو کیش

آدرس : استان هرمزگان - جزیره کیش - بازار بین المللی پردیس یک و دو کیش - این دو مرکز خرید با فاصله کمی یک دیگر واقع شده اند .
بازار بین المللی پردیس یک جزیره کیش در مابین خیابان فردوسی و بلوار رازی در زمینی به مساحت تقریبی نوزده هزار و هشتصد و پنجاه و چهار مترمربع، زیر بنای حدود دوازده هزار و پانصد مترمربع، درر سال هزار و سیصد و هفتاد و دویست و بیست و چهار واحد تجاری، اداری احداث وشروع به فعالیت نمود.
در این بازار انواع کالاها مانند لباس، کیف و کفش، لوازم منزل، لوازم صوتی و تصویری، اجناس تزئینی، لوازم بهداشتی و آرایشی، شکلات و … به فروش می‌رسد. همچنین به منظور تشویق و ترغیب مسافران و خریداران، هر شب مراسم قرعه کشی با برنامه‌های شاد و ارائه جوایز نفیس به برندگان اجراء می‌گردد.
بازار پردیس یک از جهت وسعت، زیبایی و کیفیت و تنوع اجناس ارائه شده از بهترین بازار‌های کیش به شمار می‌اید.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار مروارید کیش

بازار مروارید کیش که در قلب جزیره کیش از جزایر استان هرمزگان قرار دارد یکی از شیک‌ترین مراکز خرید جزیره کیش در شهرک صدف و کمی دورتر از سایر بازارها واقع شده است. این بازار در زمینی به مساحت بیست و هشت هزار و هشتصد و هشتاد متر مربع، در یک طبقه در سال هزار و سیصد و هفتاد سه احداث شده است .
این بازار با ظاهری بسیار زیبا و برگرفته از بناهای دوره هخامنشی بنا شده و دارای دوازده درب ورودی و هشت بازارچه می‌باشد که هر کدام با اسم‌های ایرانی، آپادانا، پرسپولیس، پاسارگارد، پارس، بیستون، ایران، تیسفون و آریا مشخص شده اند.
بازار مروارید کیش یکی از زیباترین بازارهای جزیره به شمار می‌آید نامگذاری راهروهای داخل بازار مروارید به نام‌های آن دوره طلایی از تاریخ در نوع خود بسیار جالب می‌باشد.
به تازگی در کنار این بازار بازاری با عنوان ( مروارید نو ) در حال تاسیس می‌باشد که بزودی به بهره برداری می‌رسد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار مریم کیش

بازار مریم کیش تنها بازار سر باز جزیره کیش از جزایر استان هرمزگان محسوب می‌شود که طراحی منحصر به فردی دارد. در این بازار غرفه هایی از قبیل فروش پوشاک زنانه و مردانه، کیف و چمدان، کفش، روسری و لوازم خانگی وجود دارد .
در فضای سبزی که در محوطه میانی بازار قرار دارد نیمکت هایی برای استراحت بازدیدکنندگان تعبیه شده است و کافی شاپ کوچکی هم درست در وسط این بازار قرار دارد.
بازار مریم کیش پنجاه و دو غرفه را شامل می‌شود . همچنین این بازار در فضایی باز با ساختار چوبی می‌باشد که در خیابان سنایی جزیره کیش واقع شده و دارای طراحی و معماری خاص و منحصر به فردی می‌باشد.
ویژگی‌های معماری و محیط دلنشین آن به همراه نورپردازی زیبا و تماشایی و همچنین تنوع فروشگاه‌های آن نظر خریداران بسیاری را به خود جلب می‌نماید.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار مرکز تجاری کیش

بازار مرکز تجاری کیش در زمینی به مساحت چهل هزار متر مربع ، در چهار طبقه ، در قسمت شرقی جزیره کیش از توابع استان هرمزگان و در نوار سیاحتی کیش احداث و در سال هزار و سیصد و هفتاد و نه به بهره برداری رسید . هم اکنون این بازار با چهارصد و هفتاد و نه غرفه فعال در حال خدمت رسانی به مراجعه کنندگان محترم می‌باشد.
این مرکز خرید یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین مراکز خرید جزیره کیش به شمار می‌آید. این بازار بزرگ در زمینی به مساحت یازده هزار متر مربع و در چهار طبقه در سال هزار و سیصد و هفتاد و نه بنا شده شده است.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار مرجان کیش

بازار مرجان کیش در قبل از ساحل مرجان قرار دارد و یکی از بازارهای شیک جزیره کیش از توابع استان هرمزگان است . بازار مرجان کیش جنب هتل سیمرغ ، شباویز و کوثر و پارک دلفینهای کیش بنا شده و تقریبا از مرکز شهر دور است . در بازار پوشاک با قیمت مناسب عرضه میشود .
بازار مرجان کیش درست قبل از ساحل مرجان احداث شده و یکی از شیک‌ترین بازارهای جزیره زیبا و رویایی کیش میباشد
بازار مرجان کیش نسبت به دیگر بازارهای جزیره از مرکز شهر دورتر بوده و در نزدیکی پارک دلفین‌ها و هتل‌های شباویز و سیمرغ و کوثر قرار دارد.
بیشتر اجناس ارائه شده در بازار مرجان پوشاک می‌باشد و نسبتا از قیمت‌های مناسبی هم برخوردارند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار بین المللی زیتون کیش

معماری بازار بین‌المللی زیتون با دیگر مراکز خرید جزیره کیش متفاوت است. از طرفی تکرار زاویه‌ها در نمای بازار، آن را به چهره ای آشنا در استان هرمزگان  مبدل، و از طرفی دیگر معماری داخلی آن با نیم طبقه‌ها و طراحی هدایت خریدار جذابیت این بازار را دو چندان کرده است . بازار زیتون در سال هزار و سیصثد و هفتاد و شش در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع در دو طبقه احداث و به بهره برداری رسید.
این بازار پنج هزار و دویست متر مربع مساحت دارد و نود و شش غرفه تجاری و دوازده غرفه اداری را شامل می‌شود. قیمت اجناس در این بازار مناسب است و خریدار حیطه‌ی گسترده ای از انتخاب‌ها را در اختیار خواهد داشت.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار پارس خلیج

بازار پارس خلیج در استان هرمزگان در زمینی به مساحت دوازده هزار و دویست و هفتاد و یک متر مربع در یک طبقه، در شمال غربی جزیره کیش و در منطقه بومی نشین سفین احداث و در سال هزار و سیصد و هفتاد افتتاح شد . هم اکنون این بازار با صد و پنجاه و سه غرفه فعال در حال خدمت رسانی به بازدیدکنندگان گرامی می‌باشد.
بازار پارس خلیج کیش یکی از بازارهای مناطقه آزاد کیش می‌باشد که در جنب بازار عربهای کیش و در منطقه‌ی بومی نشین جزیره قرار دارد و دارای حدود صد و پنجاه غرفه می‌باشد که در این غرفه‌ها انواع لوازم خانگی ، پوشاک و آرایشی عرضه می‌شود. فاصله این بازار کمی از شهر دور است. قیمت مناسب و تنوع کالاها و همچنین وجود یک مرکز تلفن از راه دور سبب شده که با وجود دوری بازار پارس خلیج از قسمت سیاحتی جزیره، مورد استقبال مسافران کیش قرار گیرد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

بازار صفین کیش

بازار صفین در استان هرمزگان با معماری سنتی عربی ، در سال هزار و سیصد و پنجاه در زمینی به مساحت دو هزار و سیصد متر مربع در منطقه بومی‌نشین و نزدیک به ساحل شمال غربی جزیره کیش قرار دارد. بازار صفین، معروف به بازار عرب‌های کیش، کهن‌ترین بازار جزیره کیش می‌باشد که از سال‌های دور تا کنون مرکز خرید بومیان جزیره کیش بوده است.
این بازار در یک طبقه احداث و به بهره برداری رسید. بازار صفین کیش دارای هفتاد غرفه فعال در زمینه‌های پوشاک، کیف و کفش، لوازم بهداشتی و آرایشی، اسباب بازی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، مواد غذایی و خرازی می‌باشد که اغلب فروشندگان از اهالی بومی جزیره و عرب زبان هستند.
بازار صفین به دلیل قدمت، معماری عربی، اداره سنتی آن و همچنین ارزان بودن برخی از کالاها به نسبت سایر مراکز خرید، مورد استقبال گردشگران می‌باشد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]