تپه نارنج باغ

تپه نارنج باغ مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان یا دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهر نکا از توابع استان مازندران ، حاشیه شرقی رودخانه نرسیده به سیلوی گندم واقع شده و در سال 1380 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. وجود بنای آجری بزرگ تا سال 1349 بر روی آن در منابع تاریخی آمده است . این تپه در ضلع شمالی شهر با چشم اندازی زیبا قرار گرفتهه است، و در حال حاضر شهرت آن به دلیل قرار گرفتن «پارک تفریحی» بر روی این تپه با سایر امکانات تفریحی که از آن استفاده می‌شود . این تپه به خاطر داشتن امکانت مناسب و زمینه دید مناظر شهر و اطراف آن از روی این تپه مسافران و شهروندان زیادی را به سمت خود می‌کشاند . این تپه از جاذبه‌های گردشگری شهرستان نکا است که با دارا بودن قدمت تاریخی٬ از لایجان کوه تا کوه سنگی مشهد هیچ تپه پارکی بدین صورت وجود ندارد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

آبشار دزده ( درویشان )

آبشار دزده در 3 کیلومتری غرب روستای درویشان شهرستان نکا در استان مازندران واقع است.
این آبشار ازآبشارهای پرآب منطقه است که حوضچه آن عمق زیادی دارد
آبشار دزده از بین 2 صخره سنگی از ارتفاع 5 متری به پایین میریزد و حوضچه سنگی آن بیش از 15 متر ارتفاع دارد.
نیمی از مسیر آبشار در بین مزارع و مراتع و نیمی در میان جنگل درختان پهن برگ همراه با شیبی ملایم قرار دارد.
روستای درویشان از توابع بخش هزارجریب شهرستان نکا است. برای دسترسی به این روستا باید وارد جاده نکا-پایین زرندین شده و با ادامه مسیر به روستای بالازرندین رسیده از این روستا به سمت منطقه غارمرض ادامه مسیر داده تا به روستای سه کیله برسید و وارد جاده فرعی شده تا به روستای درویشان برسید.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

آبشار اسپه او

آبشار اسپه او " نام آبشاری در مسیر روستای پاسند شهرستان نکا است
نام آبشار از دوکلمه محلی اسپه یعنی سفید و او به معنی آب تشکیل شده است
برای دسترسی این آبشار که در سمت شرق استان مازندران است به آن بعد از وارد شدن به کمربندی شهر بهشهر (از سمت نکا به گرگان) و رفتن چند کیلومتری در سمت راست جاده به روستای پاسند می‌رسیم بعد از گذر از ورودی روستا به ورودی دوم که ورودی جنگل پاسند از می‌رسیم و از میان جنگل پاسند حدود 30 دقیقه به داخل جنگل می‌رویم بعد از رسیدن به مقصد اول ماشین را در پارکینگ منطقه پارک می‌کنیم و به خود را برای یک پیاده روی 2ساعته آماده می‌کنیم .
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]