جنگل و جاده عباس‌آباد

جنگل و جاده عباس‌آباد ؛ صحنه‌هایی که نمی‌شود فراموش کرد
شهرستان عباس‌آباد از توابع استان مازندران در 28 کیلومتری غرب چالوس و به فاصله 24 کیلومتر از تنکابن در مسیر راه چالوس رامسر واقع شده است دریا در شمال و جنگل‌های انبوه شمالل دامنه‌های البرز در جنوب و از شرق به شهر سلمانشهر (متل قو) و از غرب با شهر نشتارود هم مرز است. این شهر به صورت نواری باریک بین دریا و کوه شکل گرفته است. اقلیم این منطقه بدلیل مجاورتت با دریا از سمت شمال، و دیوار رشته کوه‌های البرز در جنوب چون سدی باعث جلوگیری و خروج آب و هوای مرطوب شده است.
به طوریکه متوسط رطوبت بین 65 تا 85 درصد، مقدار بارندگی بیش از 100 روز در سال، یخبندان کمتر از 10 روز در سال ، درجه بارندگی 1200 تا 1300 میلیمتر ، بیشترین مقدار بارندگی در ماه آبان و کمترین بارندگی در ماه تیر است.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

غار دانیال

غار دانیال در منطقه عباس آباد و در فاصله دو کیلومتری از دهی به نام ( دانیال) از توابع شهرستان سلمان شهر (متل قو) استان مازندران است. طول این غار 2158 متر و عمق آن 74.2 متر و ارتفاع دهانه‌ی اصلی آن از سطح دریا 160 متر می‌باشد و دارای یک دهانه است.
غار دانیال دومین غار بزرگ رودخانه ای ایران بعد از غار قوری قلعه پاوه در کرمانشاه می‌باشد.
این غار جزو غارهای رودخانه‌ای ایران محسوب می‌شود و یکی از جاذبه‌های ورزشی این شهرستان است. این غار فقط دارای یک شعبه یا دالان اصلی به طول تقریبی 1500 متر و عرض تقریبی یک‌و‌نیم متر است که با پیچ و خمهای فراوان و گذر دالانهای تنگ و باریک پر از آب و حوضچه‌ها و آبشارهای کوچک ادامه می‌یابد و در انتها به چند شعبه کوچکتر تقسیم می‌شود.
وجود دالانهای کم‌عرض و ارتفاع که عبور از آنها به صورت پا مرغی و حتی سینه‌خیز ممکن است از جاذبه‌های دیگر این غار است. استلاگمیت و استلاگتیتهای این غار به دلیل جنس لایه‌های بالای غار کم است و جز در مناطق معدودی در دیگر نقاط غار یافت نمی‌شود.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]