امروز: یکشنبه، 3 شهریور 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

02/9 1396

آبشار تودارک ( جلیسان ) با حدود چهل و پنج متر ارتفاع بی شک یکی از مناظر زیبای شهرستان تنکابن و یکی از بزرگترین ابشار‌های گیلان و استان مازندران می‌باشد .
آب بعد از حدود هفت الی ده متر به یک برآمدگی برخورد کرده و بصورت بسیار زیبا درهوا پخش می‌شود شما در آن واحد علاوه بر مشاهد ریزش آب بصورت آبشار؛ریزش بصورت دانه‌های درشت باران در اطراف را خواهید داشت. مرطوب بودن دیواره آبشار باعث رشد انواع واقسام گلسنگ و خزه شده وهمینطور وجود چشمه گوار روح وروان هر بینده ای را نوازش میدهد. آب پس از ریزش بصورت نهری ازسطح جاده که بصورت آب نما ساخته شده است عبور میکند. لذت دیدن این آبشار زیبارا ازدست ندهید.
برای رسیدن به این آبشار باید از تنکابن به سمت شیرود حرکت کرده و بعد از پل شیرود(به سمت رامسر) و دیدن تابلو لشتو که به سمت جنوب است (البته واضح و مبرهن است که اگر به سمت شمال بپیچید صاف وسط دریا تشریف می‌برید)باید به سمت روستای لشتو حرکت کنیم . پس از طی چند کیلومتر به سه راهی می‌رسیم .بعد از سه راهی به سمت راست میپیچیم و سپس چشممان به جمال مبارک یکی دیگر از تابلو‌های معروف که بعد از سه راهی نصب شده اند می‌افتد و می‌فهمیم که درست آمده ایم.سپس به سه راهی دیگری میرسیم که آن را هم باید به سمت راست برویم و بعد جاده خاکی و گاهی سنگلاخ که حدود 20 کیلومتر تا آبشار فاصله دارد.حدود یک ساعت بعد به آبشار زیبای تودارک می‌رسیم و بعد ...مشاهده کامل متن متوجه میشویم که این آبشار ارزش آمدن از این راه سنگلاخ را داشته است.البته توصیه می‌کنم حتما با حداقل 2 ماشین حرکت کنید بخصوص اگر با خانواده هستید.و اینکه سعی کنید اگر با اتومبیل‌های آفرودر نمی‌روید طوری برنامه ریزی کنید که تا دو روز بعد از بارندگی مسیر را طی نکنید چون امکان بازماندن از حرکت زیاد می‌شود.البته دوستان آفردودر سوار هر زمان میل کنند می‌توانند از این مسیر نهایت لذت را ببرند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود