بهنمیر ( منطقه ساحلی و گردشگری میرود )

شهر  بهنمیر ( منطقه ساحلی و گردشگری میرود ) در قسمت شرقی بخش مرکزی شهرستان بابلسر از توابع استان مازندران واقع شده است . در گذشته نام این شهر بهمن میر بوده است که به مرور زمان بر اثر تلفظات مختلف به بهنمیر تغیر نام پیدا کرد.
بهنمیر در چهار راهی قرار دارد که از یک طرف به بابلسر، از طرفی به بابل، از سمتی دیگر به کیاکلا و قائمشهر و از سوی دیگر به جویبار و ساری مرتبط می‌شود.
سجاد محله، آغوزبن، حاجیکلا، هزارچل، بازارسر، همت آباد، حمام سر، بالامحله، دارابدین بهنمیر جزء حوزه شهری و دارابدین روشن، کریم کلاً، روشندان، میرود، کاله، عربخیل، گالشکلا، سرخدشت، میرودسرو ...جزء بخش این شهر به شمار می‌آیند.
محصول عمده بهنمیر توت فرنگی بوده و باغات کیوی و نیشکر و محصولات مشتق از آن نیز بسیار معروفند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

پارک و اسکله قایقرانی بابلسر

رودخانه بابلرود در استان مازندران از مرکز بابلسر می‌گذرد یکی از عوامل مهمی می‌باشد که موجب زیبایی این شهر شده است و پارک و اسکله قایقرانی بابلسر در مجاورت آن قرار گرفته است .
رودخانه ای بسیار زیبا با جریان آبی بسیار آرام ، آرامش خاصی به آن عطا کرده است .
امکانات بسیار خوبی نیز در کنار این رودخانه برای استفاده مسافران فراهم آمده است. ازجمله امکاناتی که جهت رفاه حال گردشگران ایجاد شده است می‌توان به : اسکله‌های قایق رانی، پدالو، سفره خانه، قلیان سرا، رستوران، کافی شاپ و پارک و فضای سبز اطراف رودخانه اشاره کرد که مکانی بسیار خوب جهت تفریح و استراحت می‌باشد. در انتهای مسیر رودخانه بابلرود و پس از گذشتن از اسکله‌های قایقرانی اطراف رودخانه به سواحل زیبای دریای بابلسر می‌رسیم.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

شهرک ساحلی دریاکنار

شهرک دریاکنار در استان مازندران ، شهرک ساحلی مسکونی-تفریحی می‌باشد که در نزدیکی "دریای خزر" و حدود پنج کیلومتری شهرستان بابلسر در مسیر بابلسر به فریدون کنار واقع شده است . احداث این شهرک ساحلی در اوایل دهه چهل شمسی شروع و در اواخر آن به پایان رسید که در زمان خود از جمله اولین و بزرگترین شهرک‌های کشور و همچنین خاورمیانه به شمار می‌رفت.
دریا کنار که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرک‌های مسکونی شمال کشور محسوب می‌شود که اکنون دارای بیش از هزار و هفتصد واحد ویلا می‌باشد. طراحی فضای باز و ویلاهای آن متاًثر از معماری غربی است و آقای "حسین امانت" طراح مشهور میدان و برج آزادی نیز در طراحی این شهرک نقش داشته است . این شهرک حدود بیش ازدو هزار و هفتصد متر از امتداد ساحل دریای خزر را به خود اختصاص داده و مساحت آن حدود سیصد هکتار می‌باشد . این شهرک نوزده خیابان را شامل می‌شود که طول خیابان ورودی شهرک یا خیابان یکم هزار و دویست متر است و فاصله خیابان یکم تا خیابان هفدهم هزار و هشتصد متر می‌باشد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

منطقه توریستی کرفون

در استان مازندران منطقه ای بکر و زیبا با دریایی واقعا زیبا در ۱۳کیلومتری شهر بابلسر در جاده ساحلی به سمت ساری بنام منطقه توریستی کرفون وجود دارد. این منطقه از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر است.
دسترسی به این منطقه از طریق بابلسر و جاده بهنمیر امکانپذیر است.
دسترسی به منطقه گردشگری کرفون از جاده هراز بدین صورت است : آمل ـ بابل ـ بابلسر ـ بهنمیر ـ کرفون.
دسترسی به منطقه گردشگری کرفون از جاده فیروزکوه بدین صورت است : فیروزکوه ـ شیرگاه ـ قائم شهر ـ جویبار ـ کرفون.
کرفون آرامش خوبی برای کسانی که طالب آرامش هستند دارد این منطقه طی مصوبه دولت ۱۳۸۷ به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری شناخته شده است.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

خزرشهر

شهرک خِزرشهر یک شهرک ساحلی است که در استان مازندران قرار دارد. این شهرک در کیلومتر ۶ جاده بابلسر به فریدون‌کنار قرار دارد.
اوایل دهه چهل شمسی پس از افتتاح جاده هراز با توجه به نزدیکی استان مازندران به تهران، شهرک دریاکنار در نزدیکی بابلسر و در ساحل دریای خزر تاسیس شد به دلیل استقبال مردم، فکر احداث شهرکی دیگر در همان حوالی با خصوصیاتی بهتر بوجود آمد و اولین قدم‌ها برای تعیین مکان مناسب با همان مشخصات دریاکنار برداشته شد و شهرکی بنام شهرک خزرشهر در ضلع شمال جاده نامگذاری شد.
اولین کلنگ شهرک و پیاده کردن نقشه آن و تفکیک قطعات از سال ۱۳۴۲ آغاز و اجرا گردید.همایون صنعتی زاده از بنیان‌گذاران اصلی خزرشهر است.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]