آبشار بابامنیر

آبشار بابامنیر در استان فارس و در جنوب روستای بابامنیر در بخش ماهور میلاتی، یکی از بخش‌های شهرستان ممسنی قرار دارد. این آبشار تا روستای بابامنیر نه کیلومتر فاصله دارد و در کوه بزان از فراز دیواره ای عمودی به پایین می‌ریزد.
در بخش ماهور ممسنی، با ورود به شهر بابامنیر از سمت نورآباد، پس از خروج از شهر، سمت چپ جاده اصلی، جاده ای فرعی خاکی وجود دارد که با طی پنج دقیقه مسیر به طبیعت زیبا و بکری وارد می‌شوید.
از آنجایی که این آبشار فصلی است و بعد از بارندگی‌‌ها خصوصا در فصل زمستان و اوایل بهار سرازیر می‌شود، بهترین زمان برای تماشای آبشار، حداکثر سه روز پس از هر بارندگی می‌باشد.
در پایین آبشار یک حوضچه طبیعی ایجاد شده که در نتیجه آب‌‌های جاری شده از کوه، تا چندین روز آب را به سمت دره‌‌های پایین‌تر جاری می‌سازد.
بخش ماهور میلاتی یکی از بخش‌‌های شهرستان نورآباد ممسنی می‌باشد که در شمال فارس واقع شده است. این بخش در تاریخ بیست و چهارم دی ماه سال هزار و سیصد و چهل شمسی به عنوان بخش تاسیس شده و با مساحتی حدود دو هزار و هشتصد و هشتاد و سه کیلومتر مربع چهل درصد مساحت شهرستان ممسنی را تشکیل می‌دهد .
بابا منیر مرکز بخش ماهور میلاتی است که در فاصله چهل و نه کیلومتری شهر نور آباد مرکز شهرستان ممسنی و در فاصله صد و پنجاه و شش کیلومتری بندر گناوه واقع شده است. این بخش از شمال با استان کهگیلویه و بویر احمد ...مشاهده کامل متن با حدود هفتاد و هفت کیلومتر مرز مشترک، از سمت مشرق و جنوب با استان بوشهر با حدود نود کیلومتر مرز مشترک، از سمت جنوب غربی با شهرستان کازرون با حدود سی و دو کیلومتر مرز مشترک و از سمت غرب با بخش مرکزی شهرستان ممسنی با حدود شصت و یک کیلومتر مرز مشترک همسایه می‌باشد و بیش‌ترین اراضی منطقه به صورت تپه ماهور است و دشت نوان و هفت دشت بالا و پایین و میشان مناطق مسطح منطقه را تشکیل می‌دهند. منطقه از نظر تقسیم بندی جغرافیایی در مرز محدوده آب و هوای گرم و خشک و محدوده آب و هوای مدیترانه ای واقع شده است.

Add comment

عکس خوانده نمی شود