امروز: چهارشنبه، 27 شهریور 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

05/18 1396

کاروانسرای بنارویه بنایی تاریخی واقع در روستای بنارویه از توابع شهرستان لارستان در جنوب استان فارس می‌باشد که یکی از نقاط دیدنی استان فارس در جنوب ایران به شمار می‌آید. این بنا یکی از کاروانسراهای شهرستان لار است که در ناحیه بنارویه و در پشت مسجد امامزاده امیراحمد قرار دارد. این کاروانسرا به دستور مادر "حاکم عوض بیگ" یکی از حکمرانان لار ساخته شده و به نام او وقف شده است.
کاروانسرای بنارویه از سنگ ساخته شده و دارای بیست و هشت حجره می‌باشد. براساس اشعاری که بر روی دیوارهای آن نگاشته شده، این کاروانسرا در تاریخ هزار و هشتاد و پنج هجری قمری ساخته شده است. این کاروانسرا در تاریخ بیست و سوم بهمن ماه سال هزار و سیصد و هشتاد با شماره چهار هزار و هفتصد و هشت در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
در ضلع شرقی این کاروانسرا شتر خانه ای تعبیه شده است. مساحت شترخانه به طول پانزده در شش متر بوده و کاروان‌ها معمولا در زمان‌های قدیم شترهای خود را در آنجا می بسته اند و استراحت می‌کرده اند.
با عرض پوزش آدرس دقیق کاروانسرای بنارویه در حال حاضر بر روی نقشه موجود نمی‌باشد به محض اطلاع از آدرس، نقشه به روز رسانی خواهد شد. دوستانی که از آدرس کاروانسرای بنارویه اطلاع دارند لطفا برای ادرس دقیق مارا همراهی کنند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود