منطقه شکار ممنوع کوه سیاه

منطقه شکارممنوع کوه سیاه در جنوب غربی شهرستان جهرم از توابع استان فارس واقع شده که مساحتی حدود سی و دو هزار و هشتصد و سی هزار هکتار را در بر می‌گیرد.
منطقه کوه سیاه در تاریخ یکم آذر ماه سال هزار و سیصد و هشتاد به مدت پنج سال شکارممنوع اعلام شد. آخرین آگهی منطقه مذکور در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار است که ممنوعیت شکار در این منطقه به مدت پنج سال تمدید گردید.
این منطقه دارای اقلیم خشک و مدیترانه ای دارای کوهها و ارتفاعات زیادی می‌باشد و تقریبا می‌توان گفت که بیشترین بخش‌های منطقه کوهستانی می‌باشد و بلندترین ارتفاع آن سه هزار و دویست و هفتاد و نه متر، به نام قله ول می‌باشد. وجود تپه ماهورها و منابع آب فراوان از ویژگی‌های این منطقه می‌باشد.
این منطقه از شرق به دهانه چشمه خونی، دره پلنگی و روستاهای کمال آباد و جمال آباد، از غرب به روستای فاروق، ار شمال به جاده آسفالته ارسنجان به سعادتشهر و از جنوب به روستای میج و محمود آباد ختم می‌شود.
پوشش گیاهی غالب منطقه شامل جنگل‌های انبوه بنه و بادام می‌باشد و همچنین گیاهانی از خانواده گرامینه، انواع گون، درمنه آویشن، جاشیر و جارو نیز به وفور درمنطقه دیده می‌شود.
در این منطقه جانورانی از جمله : رگ – روباه، گراز، پلنگ، خرس و پرندگانی همچون : کبک و تیهو و پرندگان شکاری زندگی می‌کنند.
با توجه به وجود پوشش گیاهی انبوه از درختان بنه، دارای چشم اندازی بسیار ...مشاهده کامل متن زیبا می‌باشد که می‌تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره نماید و در حقیقت درختان بنه آن جزء اخرین بازماندگان پوشش گیاهی زاگرس محسوب می‌شوند.
هر چند که چشمه‌های آن با توجه به خشکسالی‌های اخیر دارای دبی خروجی کم آب می‌باشد اما همین مقدار آّب موجود با این پوشش درختی می‌تواند سالیانه پذیرای بسیار خوبی برای گردشگران باشد.

Add comment

عکس خوانده نمی شود