بندر پزم

بندر صیادی پزم تیاب ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان است.
این بندر از جانب شمال به دهستان جهلیان و از جانب جنوب به دریای عمان واز جانب شرق به شهرستان کنارک و از جانب شرق به شهرستان کنارک و از جانب مغرب به دریای عمان محدود می‌شود.این بندر دارای یک پاسگاه نظامی وانتظامی دریابانی می‌باشد.
بندر صیادی پزم یکی از روستاهایی است که از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بالقوه گردشگری-تفریحی و اقتصادی خوبی برخوردار است وچون نگینی بر انگشتر در حاشیه خلیج عمان با ساحلی آرام و دلنشینی که توجه هر ناظر و بیننده ای را بخود جلب می‌نماید.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

چشمه گل افشان تنگ

چشمه گل افشان تنگ یکی از شگفت انگیز‌ترین پدیده‌های ژئوتوریسمی شهرستان کنارک از توابع استان سیستان و بلوچستان است که در هزار کیلومتری غرب خود (در دشت کهیر در جاده تنگ_گالک در مسیر بندرعباس) میزبان 3 گل افشان است که دوتای آن به شکل تپه و دیگری به شکل آتشفشان بوده که تنها این نوع فعال است.
این گل‌فشان‌ها در 95 کیلومتری غرب بندر کنارک و در دشت کهیر نرسیده به روستای تنگ در زمینی مسطح واقع شده و دارای سه تپه کوچک گل‌فشان است که یکی از آنها شبیه آتشفشان و در حال حاضر فعال است و بقیه آنها نیز از چند سال قبل به صورت غیرفعال درآمده‌اند .
در بلندای این تپه‌ها، دهانه‌هایی به قطر چند سانتی متر وجود دارد و از دهانه گل‌فشان که در حال حاضر فعال است، به طور متناوب گل خاکستری رنگ خارج شده و به سوی دامنه‌ها سرازیر می‌شود.
دوره تناوب این پدیده نادر و زیبا ده تا پانزده دقیقه است که این عمل با لرزش خاک همراه است و گاهی به هنگام خروج گل، صدایی همانند شلیک تفنگ از آن به گوش می‌رسد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

اسکله کنارک

شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان ، از وجود اسکله مهم بندر صیادی کنارک و بنادر فعال صیادی، مناظر دیدنی تپه‌های گل افشان در کهیر زرآباد، مزارع کاشت موز درمنطقه زرآباد، محوطه‌های پارینه سنگی (قدمت پیش از تاریخ موقعیت کنارک)، فرودگاه و پارک ساحلی وپلاژهای ساحلی بندر کنارک برخوردار می‌باشد.
اسکله کنارک مکانی برای پهلو گیری لنچ‌ها و قایق‌های شکارچی ماهی است که پس از صید ماهی در این اسکله زیبا پهلو گرفته و ماهی‌ها را به سوله‌ها و مکان‌های مورد نظر تخلیه می‌نمایند .
اسکله کنارک زمینه‌های بسیارمناسبی برای طبیعت گردی دارد.فعالیتهای جاری صید و صیادی، چشم انداز طبیعی دریا ,صدای دلنشین موج‌های آبی این اسکله را به مکانی زیبا مبدل کرده اند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]