آبشار نسروا

آبشارهای نسروا در استان سمنان و در 20کیلومتری شمال شرقی شهر دیباج شهرستان دامغان واقع شده اند.
مسیر مناسب برای دستیابی به آبشارها این گونه است که پس از طی 9 کیلومتر از جاده اصلی دیباج به گلوگاه اولین جاده خاکی سمت راست خود را 12 کیلومتر طی می‌نمایید تا به رودخانه و مزرعه سرسبزی برسید.
سپس جاده کنار رودخانه را به سمت شرق 4 کیلومتر ادامه داده تا به انتهای جاده و به ابتدای ورودی تنگه و دره نسروا با درختان ارس و جریان زلال آب برسید سپس مسیر روح پرور تنگه و رودخانه را 45 دقیقه پیاده طی می‌نمایید تا به تلاقی آب از دو مسیر جنوبی و شرقی می‌رسید که ادامه هر یک از این دو صورت ، جداگانه شما را به آبشار تقریباً مجاور یکدیگر می‌رساند.
آبشار اول شامل دو آب ریز نسبتا مرتفع است که در پایین و در درون تنگه بالایی قرار گرفته است که بسیار پرجاذبه و دیدنی است اما آبشار دوم که در مسیر شرق رودخانه است آبشاری بلند و بسیار مسحور کننده است ، ارتفاع آن حدود 22 متر است و جریان آب آن خنک و دائمی است که از دامنه‌های کوههای مرتفع امام ابوالقاسم و کهکشان تامین می‌گردد.
آبشار نسروا با بیشترین زیبایی‌های طبیعی و جذابیت‌های گردشگری چشم و گوش و دل هر علاقمند به طبیعت را می‌نوازد و محیطی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت را فراهم می‌آورد.

Add comment

عکس خوانده نمی شود