سد کرخه

بزرگ‌ترین سد ایران روی رود کرخه ساخته شده و سد کرخه در شهرستان اندیمشک نام دارد. کرخه نامی بسیار باستانی است و نام منطقه و حکومتی کهن در جنوب استان خوزستان بوده‌است.
سد کرخه یکی از بزرگ‌ترین سدهای خاکی دنیا و بزرگ‌ترین سد خاکی ایران و خاورمیانه است.
رودخانه کرخه در جنوب غربی ایران در استان خوزستان جریان دارد و از مناطق میانی و جنوب‌غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب، سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد.
پس از رودخانه‌های کارون و دز رودخانه کرخه سومین رودخانه بزرگ ایران از نقطه نظر آبدهی محسوب می‌شود.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

روستای منگره

روستای منگره در استان خوزستان را با جاذبه‌های فراوان گردشگری در فاصله 40 کیلومتری شمال شهر اندیمشک و در منطقه بخش الوار گرمسیری واقع شده است.
این روستا یکی از مناطق کوهستانی می‌باشد که از شمال و غرب به کوه چوونی و دورق از مشرق به کوه باریک آب و از جنوب به کوه چناره، رودخانه ای که از دهکدة گرداب سرچشمه می‌گیرد ، پس از عبور از تنگة کول گاو به رودخانه انارکی می‌پیوندد و جاده سراسری را در محلی موسوم به بالارود قطع می‌کند .
این روستا دارای تصاویر بسیار زیبایی از طبیعت شامل درختان انار، بلوط، انگور، انجیر، چنار و دیگر درختان است. در زیر این درختان چشمه‌های بزرگی جاری است. درون این دره سرشار از باغات انار است.باغهای انار منگره یکی از منابع درآمدی اهالی محسوب می‌شود. جاذبه‌های موجود در روستای گرداب منگره عبارتند از کوه جنگل با آب و هوای معتدل و منابع عظیم طبیعی و زیست محیط... وحیاط وحش می‌باشد.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]