امروز: شنبه، 29 تیر 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

05/16 1396

آدرس : روستای خرو در استان خراسان رضوی ودر 20 کیلومتری شرق شهر نیشابور و به فاصله 2 کیلومتری از مسیر جاده ارتباطی به مشهد مقدس واقع شده است .
اگر می‌خواهید در یک سفر، هم آثار تاریخی ببینید، هم از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرید، هم با صنایع‌دستی منحصربه‌فرد ایرانی آشنا شوید و هم دست پر از سفر برگردید، ما هم مثل «عطار نیشابوری» در «تذکره‌الاولیا»، روستای «خَروْ» نیشابور را به شما پیشنهاد می‌کنیم. روستای خرو طبیعت زیبایی دارد و می‌توانید از ارتفاع، باغ‌های روستا را ببینید.
این روستا که چند سالی است به شهر تبدیل شده است در 20 کیلومتری شرق شهر نیشابور و به فاصله 2 کیلومتری از مسیر جاده ارتباطی به مشهد مقدس واقع شده است . جمعیت این شهر بر اساس سرشماری رسمی در سال 1385 بالغ بر 12000نفر بوده که پرجمعیت‌ترین شهر پس از نیشابور می‌باشد. روستایی تاریخی با محله‌هایی قدیمی به نام‌های «خروعلیا» و «خرو سفلی» که جاذبه‌های طبیعی شامل آبشارهای زیبا و باغات مفرحی دارد.
در بافت تاریخی روستای خرو، می‌توانید معماری صدسال پیش ایران را از نزدیک ببینید. ارتفاعات سرسبز خرو و آبشارهای روستا هم گوشه‌ای از طبیعت دیدنی کوهپاپه بینالود را به نمایش می‌گذارند. فصل بهار، یکی از بهترین فصل‌ها برای رفتن به این روستای تاریخی است. روستای پلکانی و زیبای خرو در نیشابور، به آلوهایش معروف است، آن قدر که لقب پایتخت آلوی ایران را از آن خود کرده است. این روستای تاریخی با آبشارها و باغ‌های زیبایش، یکی از معروف‌ترین روستاهای خراسان رضوی است.
احتیاط از سیل
در فصل‌های بارندگی، ...مشاهده کامل متن همیشه مراقب سیلاب‌ها باشید. در این فصل‌ها حتی در آفتابی‌ترین آسمان‌ها هم ناگهان می‌توان شاهد بارش باران سیل‌آسا بود، بنابراین از چادر زدن در کنار رودخانه خرو پرهیز کنید. یادتان باشد که حتما قبل از ورود به باغ‌ها از صاحبان‌شان اجازه بگیرید.
مسیر رسیدن به روستای خرو بسیار ساده است. این روستا بسیار شناخته‌شده است و می‌توانید با وسیله نقلیه شخصی یا عمومی خود را به آنجا برسانید.
خودروی شخصی: از مشهد به نیشابور، 20 کیلومتر مانده به شهر، به ابتدای راه خرو می‌رسید که در سمت چپ جاده قرار دارد. از حاشیه جاده تا روستا 6 کیلومتر راه است.
وسیله نقلیه عمومی: برای رسیدن به این روستا می‌توانید از سواری‌هایی استفاده کنید که در «پنجراه» نیشابور صف کشیده‌اند تا مسافران را به روستای خرو برسانند. ایستگاه مینی‌بوس‌های خرو هم در حاشیه «میدان بار» نیشابور است.
خرو، روستایی پلکانی است. دورنمای این روستا و باغ‌های سرسبز آن از تپه‌های اطراف، قاب خوبی برای عکاسی است.
آبشارها: خرو 2آبشار دارد؛ آبشار «رودمیان» که آب رودخانه رودمیان را به رودخانه خرو و روستا می‌رساند و آبشار «ششو» که حاصل پیوند 6 رود کوچک به یکدیگر است.
ییلاق: یک راه پیچ در پیچ کوهستانی، روستای خرو را به ییلاقات جنوبی بینالود مثل «زِشک» و «دهبار» وصل می‌کند. اگر اهل کوهنوردی‌های سبک و پیاده‌روی هستید، می‌توانید در یک برنامه چندساعته از مسیر کوهستانی خرو با طبیعت دیدنی بینالود از نزدیک آشنا بشوید.
در هر فصلی از سال می‌توانید از اهالی روستا، آلو بخرید. آلوی تازه البته محصول مهرماه است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود