امروز: جمعه، 29 شهریور 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

05/16 1396

باغرود منطقه و شهرکی سرسبز و زیبا می‌باشد که در استان خراسان رضوی و در دوازده کیلومتری شمال شهر نیشابور واقع شده است . دره‌ای که در میان آن رودخانه‌ای جریان دارد و اطراف آن پوشیده از درختان میوه و گردو و چنار،گیلاس ،سیب و... می‌باشد.
باغرود یکی از مشهور‌ترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی نیشابور محسوب می‌شود . در این منطقه یک پادگان بزرگ نظامی و یک اردوگاه بین‌المللی گردشگری به نام اردوگاه شهید رجایی نیز قرار دارد.
اکثر مردم این منطقه به کشاورزی مشغول اند . در آمد اصلی اهالی از راه کشاورزی تامین می‌شود و باغ‌های سرسبز و خاک حاصلخیر منطقه سفره‌های بی ریای آن مردم را رنگارنگ می‌سازد و رونق کشاورزی در منطقه سبب شده تا عده کمتری به دامداری تمایل یابند .
برخی ای از ساکنان منطقه نیز در اردوگاه شهید رجایی مشغول کار هستند. همچنین مناظر زیبای کوهستانی و کوههای سر به فلک کشیده واقع در شمال منطقه همواره پذیرای طبیعت دوستان و کوهنوردان مشتاق است.
اردوگاه شهید رجایی که در سال هزار و سیصد و چهل و دو بنا شده از محیطی طبیعی همچون کوه ، تپه ماهور ، دشت و رودخانه برخوردار می‌باشد.
این مجتمع دارای امکانات فرهنگی از جمله: کتابخانه ، نمازخانه ،سالن اجتماعات تابستانی ، کارگاههای مختلف مهارتی ، سینما و رصد خانه می‌باشد . ازامکانات ورزشی آن نیز می‌توان به زمین چمن ، استخر شنا ، دریاچه قایقرانی و سایر رشته‌های ورزشی اشاره نمود .
سالنهای پذیرایی ، درمانگاه ، فروشگاه ، مهمانسرا و کمپ‌های تابستانی از دیگر امکانات این مجموعه می‌باشد .
سایر جاذبه‌های گردشگری این مجتمع شامل : سد بزرگ خاکی ، دریاچه پرورش ماهی ، باند پروازی هواپیمای گلایدر ، مزارع زعفران ، زنبورداری ، باغات میوه ، فضای سبز و پرورش گل و گیاه می‌باشد .ظرفیت پذیرش اردوگاه برای اردوهای یک روزه پنج هزار نفر و اردوهای چند روزه دو هزار و پانصد نفر می‌باشد .

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود