امامزاده جعفر(ع) پیشوا

مرقد امامزاده جعفر (ع) پیشوا که وی را جوادی و اولاد او را جواریون و شجریون نیز می‌خوانند در شهرستان پیشوا از توابع استان تهران قرار دارد
بنا بر نوشته کتب انساب یکی از فرزندان بلافصل حضرت امام موسی کاظم (ع)است.
وی پس از رشد ونمو در خاندان پاک ومطهر محمدی و کسب فیوضات معنوی ، به یاری برادر بزرگوارش حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پرداخت و پس از آنکه حضرت امام رضا (ع) دعوت مأمون الرشید را پذیرفت و از مدینه راهی شهر طوس شد ، وی نیز همانند آن حضرت با کاروانی به سرپرستی خود و با حضور فرزندان و فرزند زادگان حضرت امام موسی کاظم (ع) همچون ابراهیم و ابوالجواد (ع) از بغداد رو به ولایت خراسان نهادند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

چاله مورت

شهرستان پیشوا یکی از شهرستان‌های استان تهران ایران است.
شهرستان پیشوا دارای 48 پارچه مسکونی است که از شمال به شهرستان پاکدشت، از جنوب به بخش جوادآباد شهرستان ورامین، از غرب به شهرستان ورامین، و از شرق به شهرستان گرمسار محدود است.
آب و هوای این شهرستان معتدل و خشک است و قرار گرفتن در مجاورت دشت کویر، رشته کوههای البرز و بادهای مرطوب و بارانزای غربی اقلیم آن را تحت تأثیر خود قرار داده است .
واقع شدن بخش مرکزی شهرستان بر روی کوه زیبایی دو چندانی به آن داده و خیابان‌ها و کوچه‌های تو درو تو که همگی به مرقد مطهر امامزاده جعفر(ع) ختم می‌شود زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است .
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]