تپه ارسطو

شهرستان ملارد دارای قدمتی به وسعت تاریخ هشت، نه هزار ساله قبل از میلاد است
تپه ارسطو محوطه باستانی بزرگی است، این محوطه وسیع و در عین حال نسبتا مرتفع درست در مجاورت جاده اصلی ملارد صفادشت واقع شده است ، منطقه ای با سلسله ارتفاعات هزار و اندیی متری که دشت‌های جنوب غربی استان تهران و دهستان اخترآباد در صفادشت را از استان مرکزی جدا می‌کند.
به گفته کارشناسان این تپه باستانی و تاریخی متعلق به جامعه انسانی کوچکی است که در افق تاریخی ۹ هزار ساله حیات بشری در این دشت زیبا سکونت داشته و به گفته دکتر پورفرج ، یکی از نخستین دهکده‌های پیش از تاریخ است که در دشت تهران شکل گرفته و براساس تکنیک و هنر سفالگری و نیز بقایای معماری به دست آمده قابل مقایسه و هم افق با تمدن سیلکIII (تپه باستانی پیش از تاریخی کاشان) است.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]

دشت شقایق ملارد

با رسیدن فصل بهار با کاهش دما، دامنه کوه‌ها و تپه‌های زیبای اختر آباد شهرستان ملارد از توابع استان تهران به وسعت چندین هکتار پوشیده از گل‌های شقایقی می‌شود که سرخی آن از دور دستها نیز قابل مشاهده است.
دشت شقایق ملارد در 40 کیلومتری غرب شهریار و 25 کیلومتری جنوب غرب شهر صفادشت (بی بی سکینه) واقع است و می‌تواند با توجه بیشتر مسئولین یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان ملارد تبدیل شود.
دشت شقایهای وحشی ملارد یکی از دشتهای شقایق نادر در جهان است که در دامنه جنوبی کوه‌های جارو واقع شده و می‌تواند در فصل بهار به ویژه در اردیبهشت هر سال طبیعتگردان بسیاری را به سوی خود جذب کند.
[rating-type-4]
{likes} {dislikes}
[/rating-type-4]