امروز: یکشنبه، 3 شهریور 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

04/14 1396

آبشار شول (تل سرکو ) در شهرستان دشتستان از توابع استان بوشهر و درفاصله حدود 5 کیلومتری از غرب جاده ارتباطی سعدآباد به وحدتیه و در مجاور جاده آسفالته دسترسی به روستاهای شول ( تل سرکو )و سیاه منصور و برروی رودخانه شاپور واقع گردیده است. مسیر دسترسی مربوطه تا آبشار هموار و آسفالته بوده که این مهم از ویژگی‌های منحصر به فرد این آبشار نسبت به زیرراه و فاریاب می‌باشد .
این سایت با توجه به محل استقرار آبشار که شامل دسترسی مناسب سواره و پیاده و همچنین طبیعت خاص آن دارای محدوده ای تپه ماهور و قسمتی از محوطه تخت و بدون شیب شامل محوطه سبزو حاشیه ورودخانه و نهایتاً آبشار که به صورت دایو طبیعی عمل می‌کند که روی هم رفته مجموعه ای از کاملترین سایت‌های گردشگری استان و حتی منطقه ای را شکل داده که در نوع خود بی نظیر است ضمناً هر کدام از خصوصیات منطقة فوق الذکر انتظارات اقشاری خاص از گردشگران را تامین می‌نماید .
بدین ترتیب که : 1- دسترسی سهل الوصول به سایت برای کلیه خانواده‌ها خصوصاً خانوار‌های فاقد وسیله مزیت اساسی محسوب می‌گردد. 2- طبیعت خاص رودخانه با توجه به عمق متنوع آن در فصل بهار و اوایل تابستان از عمق کم حدود cm50 – cm 30 در قبل از پل و حدود cm 100 بعد از پل نهایتاً عمق بیش از 6-5 متری در پایین دست آبشار می‌باشد که این ویژگی مجموعة رودخانه و آبشار را برای تفریح و آب تنی و شنای افراد با سنین مختلف و خانواده‌ها مناسب می‌سازد .
همچنین ...مشاهده کامل متن طبیعت سبز و سایه دار پایین دست آبشار که با توجه به وضعیت خاص و سایه اندازی آن می‌تواند پذیرای خانواده‌ها در ایام تعطیل و آخر هفته حتی در ماههای نیمه گرم تابستان باشد. 3- محدوده تپه ماهور مجاور که در حال حاضر به عنوان پیست موتور سواری محلی فعال برای تفریح و سرگرمی و ورزش نوجوانان و جوانان منطقه محسوب می‌شود لذا در مجموعة 3 آبشار مورد مطالعه برای آبشار شول کاربریها و فعالیت‌های خاص در جهت تقویت عملکرد ورزشی پیشنهاد گردیده است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود