امروز: پنج شنبه، 2 خرداد 1398

توریسم تراول

سایت گردشگری ایران و جهان

05/12 1396

پل معلق مشگین شهر در خیاو یا مشکین شهر مرکز شهرستان مشگین شهر ، یکی از شهرهای ومعروف استان اردبیل که در ۸۵ کیلومتری اردبیل واقع شده است. مشکین شهر رودخانه‌های بزرگ خیاو، انار ، مشکین چای و دهها رودخانهٔ کوچک در آن جاری است. کوهستان سبلان در جنوب آن واقع شده و علاوه بر سه قلهٔ معروف ان (هرم داغ – جنوار داغ – قلهٔ بزرگ)کوههای دیگری به نام گوی داغ، قاشقا داغ، کچی قیران (بزکش)در این شهرستان واقع است.
پل معلق مشگین‌شهر به طول 325 متر، عرض دو متر و ارتفاع 80 متر از بستر رودخانه خیاوچایی طویل‌ترین پل معلق منطقه خاورمیانه بوده که در منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی احداث شد.
سازه این پل توسط کارشناسان داخلی و مهندسان منطقه اجرا می‌شود و دانش ساخت آن بومی است. منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی شامل زمینی به مساحت 1300 هکتار است و بزرگترین پروژه گردشگری استان اردبیل است این مجموعه گردشگری شامل تالارهای پذیرایی، سوئیت‌های اقامتی، سایت بالن سواری و ورزش‌های هوایی، رستوران گردان و بازارچه صنایع دستی، شهربازی و دیگر امکانات مختلف تفریحی و خدماتی است و فرصتی برای گردشگران فراهم می‌شود تا از ارتفاع 80 متری نظاره‌گر زیبایی‌های دامنه‌های سبلان شوند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود